Proč většina realitních makléřů nezvládne začátky?

Proč většina realitních makléřů nezvládne začátky?

admin_admin Realitní makléři

Láká vás profese realitního makléře, ale máte obavy z toho, co všechno vás čeká a jestli to vůbec zvládnete? V Adomus GEN vás především chceme motivovat a provést cestou k úspěchu, ale v dnešním blogu se zároveň zaměříme i na rozcestník, proč většina realitních makléřů nezvládne právě ty začátky.

Proč jsou těžké začátky realitních makléřů?

Každý z nás, ať už se zkušenostmi nebo bez větších zkušeností, stojí při nástupu do nové práce před velkou výzvou s pocity nejistoty, a to v kterékoliv profesi nebo oboru. Stejné pocity budete mít zřejmě i jako začínající realitní makléř, jehož náplní práce je zjišťování situace na trhu s nemovitostmi, oceňování nemovitostí, prohlídky, vyjednávání se zákazníky, realitní marketing, jednání s úřady, uzavírání kupních, nájemních i podnájemních smluv, transakce i udržování kontaktů s klienty…

Je toho opravdu hodně a my víme, že i více, ale pokud vám nebude chybět motivace a odhodlání, vaše „antré“ je na dobré cestě.

Jak se vypracovat a být úspěšným realitním makléřem?

Velký krok k tomu, stát se úspěšným realitním makléřem, je přijmout fakt, že to není práce pouze na „part time“ k hlavnímu pracovnímu poměru jinde. Nelze ji jen zkoušet a čekat, že to vyjde, nelze se v ní o něco jen pokoušet. Leckdy se výsledky nemusí dostavit hned, bude potřeba mít ambice a snahu se k výsledkům dostat. Jediné, co tedy lze, tak ji prostě dělat na „full time“ a v začátcích ideálně na 110 % a pak to bude fungovat. Práce realitního makléře se pro vás musí stát životním stylem!

Kromě toho, že si jako realitní makléř budujete svoji vlastní značku před různorodým publikem, je třeba mít i základní lidské vlastnosti, které jsou nutné pro úspěch, a tím máme na mysli pokoru, sebedisciplínu, sebereflexi, cíle, touhu, postoj, vytrvalost i sociální stabilitu v komunitě svých známých.

Přesto, že bude práce realitního makléře hlavně o vás, je potřeba se zaměřit i na výběr realitní kanceláře, která vám dá ten nejlepší start a poskytne oporu. Oporu ve stabilním zázemí a servisu, ale i veškeré informace, a to nejen o provizním systému, který mnohdy nadchne tak, že bezmyšlenkovitě dochází k oboustrannému podaní ruky, leč bez budoucí prosperity. Vyžádejte si proto i informace o „vstupních“ nákladech, které budete muset platit vy, dále pak informace o systému vzdělávání, cíle pro prvních 24 měsíců, ideálně i obsah denního plánu na první 3 měsíce, abyste získali komplexní přehled o tom, co vás čeká a co můžete očekávat zase vy.

Hledáte novou výzvu? Pak pro vás máme příležitost!

Hledáme lidi, kteří chtějí něco dokázat a kteří hledají stabilní práci v perspektivní firmě. Umíme je zaplatit, umíme se k nim chovat, máme osobní přístup a nejsme obrovský národní gigant. Nabídneme vám profesní růst se vzdělávacím systémem Adomus Academy a pomůžeme vám vybudovat vaši osobní značku i online reputaci, aby se na vás klienti obraceli sami.

Od práce úspěšného realitního makléře v Adomus GEN vás dělí už jen odhodlanost!