Příprava nemovitosti k prodeji

Příprava nemovitosti k prodeji

admin_admin Prodej nemovitostí

Chcete nemovitost prodat v co nejkratším čase za nejvyšší reálnou cenu? Připravili jsme pro vás tipy na úspěšný prodej, které se opírají o naše dlouholeté zkušenosti v oboru.

První dojem prodává!

Během přípravy nemovitosti k prodeji doporučujeme přemýšlet spíše v širší perspektivě, protože neprodáváte jen nemovitost, prodáváte i její příběh a nejbližší sousední okolí. Atmosféra nabízené nemovitosti tedy hraje svou roli, aby vzbudila příjemné emoce budoucího žití v co největším počtu zájemců.

Jak efektivně postupovat?

Prodej nemovitosti může vypadat jako jednoduchá záležitost, ale zaujmout potenciální kupce není v dnešní době pouze o ledajaké fotce a inzerátu. Jedním z nejdůležitějších procesů v rámci pronájmu či prodeje nemovitosti je její příprava. Připravit nemovitost k prodeji chápejme jako komplexnější soubor úkonů mnoha činitelů, a to ještě před tím, než putují zpracované marketingové materiály o nemovitosti do inzertního světa.

Čistota prostoru

Aby byl o nemovitost co největší zájem, pouhý Homestaging k nafocení fotografií nebo natočení 3D prohlídky pro inzerci, nemůže stačit. Kromě kosmetických příprav a naaranžování interiéru bude zapotřebí prostor nejdříve vyčistit od všech artefaktů, aby získal vzdušnost. Že se na omítce objevila prasklina? Že se lišta u podlahy odlepila? Kohoutek v koupelně netěsní a vodoměr se točí, točí a točí… Na řadu přichází odkryté vady a jejich drobné stavební i instalatérské opravy. Vymalovat nakonec vnitřní prostory neutrální bílou barvou nikoho neurazí, a bílé tóny navíc zvětší a prosvětlí i ty nejmenší metry čtvereční. Stejně jako vizuální stránka, tak i vůně hrají svou roli při pronájmu či prodeji nemovitosti. Lidské smysly si totiž umí dokonale navyknout na stále se opakující podněty, a to má za důsledek, že je po čase přestaneme vnímat. A taková nemovitost, která páchne plísní nebo domácími mazlíčky se neprodává dobře, a naopak velmi rychle odradí.

Technický stav nemovitosti

Majitel nemovitosti či jeho zastupující realitní makléř by měli být připraveni sdělit kupujícímu i vše podstatné ohledně technického stavu nabízené nemovitosti. Proto nezakrývejte nedostatky a poukažte na všechny možnosti nemovitosti, abyste předešli pozdějším reklamacím. Trápila vás díra v okapu? Špatná izolace? Vyšší náklady na vytápění? Pomocí našich služeb uklidovkajinak.cz vám pomůžeme udělat vaši nemovitost atraktivnější.