Jak poznat dobrého realitního makléře?

Jak poznat dobrého realitního makléře?

admin_admin Realitní makléři

Potřebujete poradit s prodejem či pronájmem vaši nemovitosti? Zajímá vás její tržní hodnota? Nechcete trávit hodiny na úřadech s vyřizováním administrativních náležitostí? Rádi byste využili služeb realitního makléře, který by vás provedl celým procesem prodeje, pronájmu či nákupu nemovitosti? Na blogu Adomus GEN vám poradíme, jak poznat dobrého realitního makléře!

Jak se pozná dobrý realitní makléř?

Profesionála v oboru poznáte třeba podle referencí od jeho spokojených klientů, osobního jednání, celkového vystupování, přesvědčivosti, znalosti realitního trhu a procesů, a určitě se zajímejte o jeho on-line reputaci. Proto navštivte i makléřovi webové stránky, stránky společnosti / realitní kanceláře, kterou zastupuje, a v neposlední řadě jsou velmi důležité i sociální sítě. Zkrátka ujistěte se, zda je vše profesionální a seriózní.

Dobrý realitní makléř se nesnaží prodat vše, co mu přistane na stole, ale ke každé zakázce přistupuje jako k individuálnímu projektu. Měl by mít dostatečné zkušenosti s prodejem podobného typu nemovitosti, kterou se chystáte prodat, a znalost lokality i místních poměrů, cen a konkurenčních nabídek se také velmi cení.

Realitní makléř se musí vyznat v realitním marketingu, aby prezentace vaší nemovitosti nezapadla mezi tisíce dalších jen proto, že je ve špatné kvalitě. Záleží na všech detailech. Od gramatiky přes nejdůležitější informace o nemovitosti po vizuál fotografií do finálního výčtu inzertních serverů, na nichž bude prezentován. Copywriting, virtuální prohlídky, video prezentace, profesionální fotografie, 2D/3D plánky nemovitostí – to všechno dnes musí realitní makléř zvládnout a moderní realitní marketing a prezentace nemovitosti se bez toho neobejde.

Profesionální realitní makléř se vyzná v realitním právu, administrativě a má vhled do všech souvisejících oborů. Musí umět vysvětlit ty nejsilnější i nejslabší body, které budou celou transakci provázet včetně umění toho vám vše srozumitelně a trpělivě vysvětlit.

Jakou vlastnost musí mít dobrý realitní makléř?

Vyberte si takového realitního makléře či realitní kancelář, která vám nabídne služby od A do Z. Dobrý realitní makléř je ten, který vám věnuje čas, zodpoví všechny vaše dotazy, je trpělivý, upřímný, dostupný, pracovitý, pravidelně komunikuje a jednání s ním je vždy příjemné. Dobrý realitní makléř se o vás stará a naslouchá vašim požadavkům a přáním. Prodejem či pronájmem nemovitosti služby kvalitního realitního makléře nekončí.

Svěřte svou nemovitost do rukou odborníků se stabilním zázemím a oceněnou praxí, Adomus – reality jinak s.r.o.