Jak vybrat realitního makléře?

Jak vybrat realitního makléře?

admin_admin Realitní makléři

Chystáte se prodat nebo pronajmout svoji nemovitosti? Rádi byste celý proces svěřili do rukou realitního makléře, ale nevíte, jak vybrat toho správného? Výběr vhodného realitního makléře je nedílnou součástí úspěšného prodeje nebo pronájmu a měli bystu mu věnovat náležitou pozornost. V Adomus GEN jsme pro vás sestavili několik důležitých bodů, jimiž se řídit při srovnání makléřů a výběru toho nejvhodnější přesně pro vás.

Srovnání realitních makléřů

Napadlo vás někdy, že každý realitní makléř by mohl svou profesi vykonávat odlišně? Že někdo může být zlatokop a vidí jen odměnu na úkor vašich představ a požadavků? Jiný je tak vlezlý, že v deset večer pro všechny případy vypínáte telefon? Anebo jste narazili na toho, komu byste nejraději věnovali kus ze své lodžie?

Každý by měl chtít být nejlepší ve své profesi, jinak ji nemá smysl dělat. Představte si situace, když je vám jedno, že jste podepsali tři ze čtyř dokumentů. Když je vám jedno, že za sebou nezamknete dveře. Když je vám jedno, že ztratíte svazek klíčů od vícero nemovitostí. Když je vám jedno, že nezavolají zpět. Když je vám jedno, že přijdete pozdě. Když je vám úplně jedno, že jste ve svém úkolu zkrátka pohořeli. Takhle to dělat nejde. Buď někdo dělá reality perfektně, nebo vůbec.

Jak vybrat správného realitního makléře?

Profesionála poznáte podle pozitivních referencí a vysoké úspěšnosti prodejů. Prověřte si nejprve realitního makléře, než si souhlasně podáte ruce a podepíšete smlouvu o spolupráci.

  • Nevyvíjí nátlaky a nemanipuluje proti vaší vůli.
  • Každý prodej a pronájem musí mít osnovu promyšlených kroků, které s vámi za každých okolností stanoví a komunikuje.
  • Umí jednat, vyjednávat, seriózně komunikovat a profesionálně vystupovat.
  • Má přehled a zkušenosti v oboru, dalo by se říct dlouhodobé, ale rodí se i realitní šampióni už od kolébky.
  • Je přátelský, ale zároveň empatický s prvkem respektu ke všem zúčastněným stranám.
  • Dbá na zpětnou vazbu svých klientů.

Jak vybírat na realitním trhu?

Ani světoznámá značka společnosti nemusí znamenat záruku kvalitní služby, a proto si s vlastním přístupem nechte představit nabízené služby, získejte odpovědi na všechny své otázky, zkontrolujte obchodní rejstřík, zda firma není v insolvenci, a zaměřte se na zázemí realitního práva, což je velmi důležitý faktor pro bezpečnou a kompletní spolupráci spojenou s prodejem či pronájmem nemovitosti.

Adomus – reality a finance jinak vám přejí správnou volbu při výběru realitního makléře.