Toužíte po profesní změně a zvažujete kariéru v realitách? Na blogu Adomus GEN vám přiblížíme, co všechno práce realitního makléře obnáší a jak vypadá makléřův klasický pracovní den.
Jak vypadá denní harmonogram makléře?
Práce realitního makléře určitě nespočívá ve striktně daném časovém rozmezí. Jeho pracovní dny přinášejí ojedinělé situace, pro které musí dobrý makléř vždy najít individuální řešení. Denní rituál lze však rozdělit do několika zásadních kroků. Obecně vzato své dopolední hodiny makléř stráví analýzou lokality, ve které působí, telefonáty s potenciálními klienty a veškerou nutnou administrativou. V odpoledních hodinách jsou na řadě smluvené schůzky s jednotlivými klienty a podpisy konkrétních smluv. Ve večerních hodinách pak makléře častokrát čekají prohlídky nemovitostí se svými klienty a dojednávání dalších postupů, z nichž nejzásadnější je příprava nemovitosti na úspěšný prodej.
V dnešní době jen Homestaging, před vstupem nemovitosti do inzertního světa, nemůže stačit. Příprava samotné nemovitosti obsahuje realizaci mnoha kroků, o kterých vás budeme informovat v našem příštím příspěvku. Prodej nemovitosti může vypadat jako jednoduchá záležitost, ale zaujmout potenciální kupce není v dnešní době pouze o ledajaké fotce a inzerátu. Nabízená nemovitost musí vzbudit v co největším počtu zájemců příjemné emoce budoucího žití, jedině tak ji realitní makléř úspěšně prodá v co nejkratším čase za nejvyšší reálnou cenu. A ještě předtím, než se makléř dostane k pozdnímu večernímu odpočinku, sestavuje ideální Time management na nový den.
Jakou roli hraje u makléře časová flexibilita?
Makléřův pracovní den není rozhodně jednotvárný! Občas může nastat situace, kdy musí makléř ihned přeplánovat svůj harmonogram a uzpůsobit své činnosti konkrétním zájmům klienta. Proto je důležitá makléřova časová flexibilita a zákaznicky orientovaný přístup. Profesionální makléř si dokáže přenastavit své denní povinnosti tak, aby byl klient nad míru spokojen s jeho službami, protože spokojený a vracející se zákazník je cílem realitního makléře!
Co vše musí realitní makléř pro svou práci obětovat?
Je nutné poznamenat, že makléř místo posezení s přáteli u sklenky dobrého vína častokrát raději analyzuje svůj trh a jedná s klienty, aby dosáhl svého kýženého úspěchu. Proto práce realitního makléře není, alespoň ne z počátku, procházkou růžové zahrady a přináší své oběti. Za tu nejcennější oběť lze v makléřově práci označit absenci osobního času, který se zpravidla stává, kvůli jeho omezenosti, tím nejcennějším makléřovým zdrojem. Avšak po náročném období v praxi dokáže pak zkušený makléř najít ideální pracovní rytmus a skloubit tak své pracovní nasazení se soukromým životem.
Co makléř dělá, když nic nedělá?
Pokud nastane situace, kdy makléř nic nedělá, měl by přijít na to, co může ještě více učinit, aby se zase o kousek přiblížil svému vysněnému úspěchu. Je třeba neusnout na vavřínech a neustále rozšiřovat svoji klientskou základnu a nepodceňovat ani systematickou péči i komunikaci se stávajícími zákazníky.
Svět realit se pro úspěšného realitního makléře stává životním stylem i posláním.
A my v Adomus GEN pomůžeme dosáhnout vašich cílů.