Co pro mě znamená práce realitního makléře? Zeptali jsme se makléřů z Adomus – reality jinak

admin_admin Realitní makléři

Přemýšlíte o práci realitního makléře? Co tato práce obnáší a co znamená pro samotné realitní makléře? Zeptali jsme se makléřů z realitní kanceláře Adomus – reality jinak Matouše Kozumplíka a Jana Schweinera.

Matouš Kozumplík

Co pro mě znamená práce realitního makléře? Paradoxně to vůbec nevnímám jako „práci“, ale spíše jako životní styl, povolání a obor, ve kterém jsem se našel. Každý realitní makléř je vlastně podnikatel, který poskytuje služby související s realitami. Jako v jakémkoliv podnikání musí mít přidanou hodnotu pro své klienty. V dobrém slova smyslu musí být minimálně několik kroků před nimi a celý proces držet pevně v rukou. Z pohledu klientů jim makléř může ušetřit čas a peníze, poskytnout know-how, právní zázemí, dodavatele souvisejících služeb, vše koordinovat apod. To by však mělo být standardem každé služby, kterou podnikatel poskytuje. Co však odlišuje dobré realitní makléř od těch špičkových? Je to zážitek a emoce, které při prodeji/nákupu klient díky makléři prožívá a pociťuje.

Trh s nemovitostmi je velmi specifický a každý případ je velmi unikátní, ať už hovoříme o nemovitosti, prodávajícím či kupujícím a dalších aspektech prodeje nebo pronájmu. Klienti často prodávají nebo kupují nemovitost třeba jen jednou za život. Většinou se jedná o nemalé finanční částky, a s tím samozřejmě souvisí i jejich starosti, obavy a očekávání. Je na realitním makléři, aby vše zabezpečil, obavy uklidnil a očekávání naplnil minimálně v reálné rovině (kterou musí klientům vysvětlit). Jen s uvědoměním si těchto faktů má realitní makléř potenciál na realitním trhu fungovat dlouhodobě, bez skandálů či syndromu vyhoření.

Prvotním předpokladem, aby někdo mohl dlouhodobě vykonávat profesi realitního makléře, je to, že musí být primárně dobrým člověkem. Dalšími nepostradatelnými vlastnostmi a atributy jsou pak například empatie, trpělivost, důslednost, vytrvalost, ochota, ambice, vzdělávání, růst, pokora, důvtip, chytrost, postřeh, disciplína, chuť pracovat (hlavně na sobě) atp.

Proto mám rád heslo: „Dělejme práci (nejenom) realitního makléře pořádně, nebo raději vůbec“.

Matouš Kozumplík Adomus - reality jinakMatouš Kozumplík má za sebou působení v obchodních a vedoucích pozicích ve firmách Seznam.cz, Allegro Group, Trustworthy Investment CZ a SK, vydavatelství Mladá fronta a v České informační agentuře. Na starosti měl týmy obchodníků, aktivně se však také věnoval vlastním obchodům, akvizici klientů a udržování dobrých vztahů. Měl rovněž na starost vedení, motivaci a školení obchodních týmů – obchodní a prezentační dovednosti, produktová školení. Matouš dává přednost precizně odvedené práci při menším počtu zakázek tak, aby byl klient vždy maximálně spokojen a udržel si s ním přímý, dlouhodobý a osobní vztah. Matouš Kozumplík je realitním makléřem společnosti Adomus – reality jinak.

Webové stránky: www.matouskozumplik.cz

Jan Schweiner

V první řade to pro mě není práce ani zaměstnání. Je to životní styl. Poslání makléře je pomáhat lidem řešit jednu z nejdůležitějších potřeb – bydlení.

Můžete jezdit autem, nebo na kole. Můžete chodit v obleku, nebo v teplákách. Všichni ale potřebujeme v první řadě někde bydlet. Pomáhat lidem nalézt nové bydlení, nebo naopak jim vyřešit prodej stávajícího nevyhovujícího domova a umožnit jim se posunout dál, vás naplní pocitem, že jste součástí něčeho vyššího, než je pouze prodej věci denní potřeby. Je to služba lidem. Samozřejmě se to nemůže rovnat záchraně lidských životů, majetku atd., ale mnoha lidem měníte život. A já jsem u toho a prožívám s nimi nadšení, radost, ale i obavy, strach z něčeho nového. Mnohdy nabídneme zákazníkům nový pohled, který při pohledu na kupovanou nemovitost nevidí. Následně jsem hrdý a šťastný, když se klienti myšlenkou nadchnou a projekt realizují a jsou spokojení.

Práce makléře je prostě životní styl.

Jan Schweiner Adomus - reality jinakJan Schweiner působil dlouhá léta v oboru automotive. Ze skladu náhradních dílů, přes prodejnu nových automobilů se vypracoval až na firemní prodej (fleet). Od roku 2011 je Jan Schweiner držitelem licence Adomus – reality jinak a má na starosti vedení celé pobočky včetně odpovědnosti za klienty i makléře.

Webové stránky: www.janschweiner.cz

 

 

 

Zaujala vás práce realitního makléře? Vykročte společně s námi za úspěchem na realitním trhu a staňte se realitním makléřem v Adomus – reality jinak!